Allan Cup

Allan Cup esillä Hockey Hall of Famessa

Allan Cup on Kanadan miesten jääkiekon amatöörimestaruuden saavuttaneelle joukkueelle myönnettävä palkinto. Palkinnon lahjoitti 1909 Sir H. Montague Allan sen jälkeen, kun Stanley Cupista oli tullut ammattilaisten kiertopalkinto.

  • 1909 Ottawa Cliffsides
  • 1909 Queen's University
  • 1910 Toronto St. Michael's Majors
  • 1911 Winnipeg Victorias
  • 1912 Winnipeg Victorias
  • 1913 Winnipeg Hockey Club
  • 1914 Regina Victorias
  • 1915 Winnipeg Monarchs
  • 1916 Winnipeg 61st Battalion
  • 1917 Toronto Dentals
  • 1918 Kitchener Hockey Club
  • 1919 Hamilton Tigers
  • 1920 Winnipeg Falcons
  • 1921 University of Toronto
  • 1922 Toronto Granites
  • 1923 Toronto Granites
  • 1924 Sault Ste. Marie Greyhounds
  • 1925 Port Arthur Bearcats
  • 1926 Port Arthur Bearcats
  • 1927 University of Toronto
  • 1928 University of Manitoba
  • 1929 Port Arthur Bearcats
  • 1930 Montreal Hockey Club
  • 1931 Winnipeg Hockey Club
  • 1932 Toronto National Sea Fleas
  • 1933 Moncton Hawks
  • 1934 Moncton Hawks
  • 1935 Halifax Wolverines
  • 1936 Kimberley Dynamiters
  • 1937 Sudbury Tigers
  • 1938 Trail Smoke Eaters
  • 1939 Port Arthur Bearcats
  • 1940 Kirkland Lake Blue Devils
  • 1941 Regina Rangers
  • 1942 Ottawa RCAF
  • 1943 Ottawa Commandos
  • 1944 Quebec Aces
  • 1945 ei jaettu
  • 1946 Calgary Stampeders
  • 1947 Montreal Royals
  • 1948 Edmonton Flyers
  • 1949 Ottawa Senators
  • 1950 Toronto Sr. Marlboros
  • 1951 Owen Sound Mercurys
  • 1952 Fort Frances Canadians
  • 1953 Kitchener-Waterloo Dutchmen
  • 1954 Penticton Vees
  • 1955 Kitchener-Waterloo Dutchmen
  • 1956 Vernon Canadians
  • 1957 Whitby Dunlops
  • 1958 Belleville McFarlands
  • 1959 Whitby Dunlops
  • 1960 Chatham Maroons
  • 1961 Galt Terriers
  • 1962 Trail Smoke Eaters
  • 1963 Windsor Bulldogs
  • 1964 Winnipeg Maroons
  • 1965 Sherbrooke Beavers
  • 1966 Drumheller Miners
  • 1967 Drummondville Eagles
  • 1968 Victoriaville Tigers
  • 1969 Galt Hornets
  • 1970 Spokane Jets
  • 1971 Galt Hornets
  • 1972 Spokane Jets
  • 1973 Orillia Terriers
  • 1974 Barrie Flyers
  • 1975 Thunder Bay Twins
  • 1976 Spokane Flyers
  • 1977 Brantford Alexanders
  • 1978 Kimberley Dynamiters
  • 1979 Petrolia Squires
  • 1980 Spokane Flyers
  • 1981 Petrolia Squires
  • 1982 Cranbrook Royals
  • 1983 Cambridge Hornets
  • 1984 Thunder Bay Twins
  • 1985 Thunder Bay Twins
  • 1986 Corner Brook Royals
  • 1987 Brantford Motts Clamatos
  • 1988 Thunder Bay Twins
  • 1989 Thunder Bay Twins
  • 1990 Chomedey Laval Warriors
  • 1991 Charlottetown Islanders
  • 1992 Saint John Vitos
  • 1993 Whitehorse Huskies
  • 1994 Warroad Lakers
  • 1995 Warroad Lakers
  • 1996 Warroad Lakers
  • 1997 Powell River Regals
  • 1998 Truro Bearcats
  • 1999 Stony Plain Eagles
  • 2000 Powell River Regals
  • 2001 Lloydminster Border Kings
  • 2002 Saint-Georges Garaga
  • 2003 Ile des Chênes North Stars
  • 2004 Saint-Georges Garaga
  • 2005 Thunder Bay Bombers
  • 2006 Powell River Regals
  • 2007 Lloydminster Border Kings
  • 2008 Brantfod Blast
  • 2009 Bentley Generals
  • 2010 Fort St. John Flyers
  • 2011 Clarenville Caribous
  • 2012 South East Prairie Thunder
  • 2013 Bentley Generals
  • 2014 Dundas Real McCoys
  • 2015 South East Prairie Thunder
  • 2016 Bentley Generals
  • 2017 Grand Falls-Windsor Cataracts
  • 2018 Stoney Creek Generals
  • 2019 Lacombe Generals
  • 2020 ei jaettu
  • 2021 ei jaettu

Copyright