Достик

Достик
Достик is located in Казахстан
Достик
Достик
Местоположба во Казахстан
Координати: 45°15′12″N 82°29′04″E / 45.25333° N; 82.48444° E / 45.25333; 82.48444
Земја  Казахстан
Покраина Покраина Алмати
Округ Сарканд
Часовен појас Омско време (UTC+6)

Достик е град во покраината Алмати во југоисточен Казахстан. Градот се наоѓа на границата меѓу Казахстан и областа Синџанг во Кина.

Copyright