Arico


Arico është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun  Tenerife, të provincës Santa Cruz de Tenerife, në Ishujt Kanare. Arico ka 7392 Instituto Canario de Estadística banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 178.76 km2.

  •   Commons: Arico – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Koordinatat: 28°10′V 16°28′P / 28.167°V 16.467°P / 28.167; -16.467


Copyright