PájaraPájara është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Fuerteventura, të provincës Las Palmas, në Ishujt Kanare. Pájara ka 20931[2],banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 383.52[1],km2.

  1. ^ a b Instituto Canario de Estadística
  2. ^ a b "Instituto Canario de Estadística". Arkivuar nga origjinali origjinali më 19 prill 2014. Marrë më 6 maj 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)


Copyright